Co se starou krytinou?

Co se starou krytinou?

Pokrývání starých střech kvalitní SBS modifikovanou a celolepivou střešní krytinou Katepal

Máte na střeše starou, poškozenou a již nefunkční konkurenční krytinu?

Navrhujeme toto řešení, které je nejméně finančně náročné, kdy Vám odpadnou nemalé náklady na demontáž a likvidaci staré a nefunkční krytiny:

Image

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALZe stávající krytiny je nutné odstranit mechy a lišejníky. Tento proces můžete provést mechanicky nebo vám pro likvidaci mechu a lišejníků doporučujeme použít prostředek KATEPAL K-10. V případě použití prostředku KATEPAL K-10 je potřebné počítat s tím, že se výsledek aplikace dostaví dle stavu povrchu obvykle za pár týdnů.

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALPovrch stávající staré krytiny se musí co nejlépe srovnat (doplnit volná místa po vytrhaných šablonách, osekat nebo přibít přizvednuté laloky staré krytiny).


Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALNa tento vyrovnaný povrch následně aplikujte vyrovnávací vrstvu IZOLTECH 200 g/m2, která slouží jako separační vrstva a zároveň jako vyrovnávací vrstva nerovného podloží.

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALNa vyrovnávací vrstvu, která samotná nemá hydroizolační vlastnosti, doporučujeme aplikovat hydroizolační podkladovou pískovanou lepenku KATEPAL UltraBase nebo podkladovou fólii KATEPAL LiteBase 500, vhodnější je vzhledem k tloušťce UltraBase.

V případě dodržení této doporučené skladby je výrobcem garantována záruka 30-ti let na hydroizolaci a 15-ti let na veškeré vlastnosti finské SBS modifikované střešní krytiny KATEPAL.

Image
Image

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALV případě, že stávající střešní krytina plnila doposud plnohodnotně hydroizolační funkci, je možné podkladní vrstvu KATEPAL UltraBase nebo KATEPAL LiteBase 500 vynechat, ale v tomto případě není možné garantovat ze strany výrobce maximální záruky na finský SBS modifikovaná krytina KATEPAL.


Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALNásledně je nutné provést výměnu ocelového okapového lemování. Ostatní klempířské prvky lze dle stavu na střeše ponechat, jen se tomu musí následně přizpůsobit samotná pokládka nových krytinových šablon.

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALPoté je již možné celou střechu překrýt novými šablonami krytiny, přičemž je zapotřebí první řadu ustavit tak, aby se první řada posunula směrem vzhůru, aby jednotlivé řady nebyly ve stejných pozicích a nevznikaly tak u nové pokrývky extrémní hrboly.


Viz. tento obrázek:

Co se starou krytinou


Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALPro montáž nových šablon této krytiny se doporučuje použít lepenkové hřebíky délky alespoň 40 mm, neboť je potřeba probít veškeré vrstvy i skrze podkladní bednění. Standardně v naší nabídce naleznete lepenkové hřebíky se závitem délky 43 mm a 60 mm.

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALDále je velmi nutné, aby u takto rekonstruované střechy byla dodržena ventilace střešního pláště, tak jako u nových střech pokrytých touto krytinou (tedy přísun vzduchu z oblasti okapu a výstup vzduchu u hřebene). Odvětrání vzduchu u hřebene můžete provést použitím odvětrávacích tvarovek T3, použitím hřebenového odvětrání nebo ventilačních turbín LOMANCO®. V případě nedodržení ventilace střešního pláště hrozí především tyto poruchy střešního pláště – vznikání plísní, hniloba bednění, kondenzace hromadící se vlhkosti v zimním období a průnik do podstřešních prostor.

Finská asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPALV letním období může při extrémních teplotách docházet k odpařování nahromaděné vlhkosti, což může způsobit přehřátí střešního pláště, jehož důsledkem může být v nejhorších případech změknutí povrchové vrstvy krytiny a vznik asfaltových krůpějí. Taktéž z dlouhodobého hlediska může dojít k výraznému snížení životnosti střešní krytiny.

Image Image Image Image
Hřebenové odvětrávání
(délka 1,2m)
Odvětrávací tvarovka T3 Ventilační turbína LOMANCO BIB 12 Ventilační turbína LOMANCO BIB 14