Dřevěné terasy a fasady z masivu ThermoWoood®Informace a pravidla dopravy

Informace a pravidla dopravy

Dopravu veškerého zboží si firma PROKOM R&S s.r.o. zajišťuje téměř kompletně svými vlastními nákladními vozy. Na trase Finsko – Česká republika koluje týdně několik partnerských nákladních kamionových vozidel, která zajišťují dopravu zboží od námi zastupovaných výrobců do našeho skladu v Opavě. Následná distribuce po ČR probíhá našimi menšími rozvozovými vozidly od 3,5 do 18 tun. Jelikož se závozy zboží týkají celé ČR a jedná se o vzdálenosti stovek kilometrů, je potřeba lehkých silničních valníkových vozidel, která svými rozměry musí dovolit zajíždět na běžná staveniště, také musejí mít vozidla dostatečnou užitečnou hmotnost pro převoz našeho těžkého zboží.

Naše vozidla proto nejsou vybavena hydraulickou rukou ani hydraulickými čely, které tuto užitečnou hmotnost výrazně snižují. U menších zakázek nevyužíváme naše vozidla, spíše přepravní služby PPL / DHL – paletová přeprava.


Vozidlo PROKOM R&S s.r.o. - délka 10 m, výška 3,6 m, šířka 2,8 m.

Informace o způsobu, typech a podmínkách dopravy:

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava zboží našimi vozy – dodací lhůta standardně 3-10 pracovních dní pro standardní objednávky:

Dopravou našimi vlastními vozy se nám podaří vykrýt téměř 90% veškerých zakázek. Díky tomu vám můžeme zajistit, že vám zboží dorazí v předem dohodnutých termínech a nepoškozené. Celá doprava je kompletně v naší režii, což nebývá pravidlem u externích dopravců a spedičních firem. Standardem naší dopravy je dodávka zboží až na místo stavby nebo do místa vašeho bydliště. Samozřejmostí je telefonické avízo našeho řidiče jeden den před dodáním zboží s nahlášením orientačního časového okna dojezdu na vykládku v rozmezí cca 2 hodin. Dle dohody se pak řidiči firmy PROKOM R&S s.r.o. telefonicky ohlašují půl hodiny až hodinu před příjezdem na vykládku. Prosíme o trpělivost a vnímání nahlášeného času dojezdu jako orientačního údaje, vzhledem k hustotě provozu, dopravním nehodám a rekonstrukcím cest. S ohledem na tyto aspekty mohou řidiči nabrat až několikahodinové zpoždění od nahlášeného času dojezdu. V tomto případě Vás po trase telefonicky informují.

Poznámka: U menších objednávek (převážně prken a hranolů delších než 3 m délky, do cca 50 ks ), jejichž parametry neumožňují realizovat dodávku pomocí našich přepravních partnerů, se může doba dodání v sezóně prodloužit na cca 4-6 týdnů, mimo sezónu může být dodání ještě delší – se zákazníky se pak řeší individuálně.

Doprava - auta

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava zboží skrze společnost PPL/DHL (balíky a palety) – dodací lhůta obvykle 1 až 5 dní:

I přes veškerou snahu musíme občasně využít smluvní expresní zásilkovou službu pro dopravu nejmenších zakázek. Naši smluvní zásilkovou službou je firma PPL – balíky a DHL – paletová přeprava. Z našich letitých zkušeností můžeme potvrdit, že 90% zásilek dojde zákazníkům ve stanovené a smluvené lhůtě, tedy do max 48 hodin od odeslání. V den odeslání vaší zásilky skrze danou přepravní službu vám automaticky dojde na vámi zadaný e-mail informace z přepravního systému se všemi údaji o zásilce, výši dobírky a s možnostmi pro převzetí. Obvykle následující pracovní den provádí doručení vaší zásilky již přepravní firma, která vás v den doručení kontaktuje sms zprávou s informativním časem doručení. Doručení vaší zásilky má již plně pod svou kontrolou přepravní firma. Při doručování zásilky skrze přepravní firmu neumíme ovlivnit doručovací čas ani samotný průběh doručení. Prosíme vás tímto o trpělivost. Většina zásilek dochází v den doručení v rozmezí 9té až 14té hodiny. V případě, že by Vám zásilka nedorazila během následujících tří až pěti dní od odeslání, kontaktujte naši HOT-LINE +420 602 743 816.

Limity pro dopravu zboží pro naše zákazníky a obchodní partnery:

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava zboží po celé ČR s poplatkem 199 Kč bez DPH / 240 Kč včetně DPH 21%:

Doprava kusového zboží do délky 1,2 m v ceníkové ceně do a včetně 10 000 Kč bez DPH, je zpoplatněna poplatkem 240 Kč včetně DPH 21%, což slouží k pokrytí všech nákladů spojených s doručením zboží k objednateli.

Dodací lhůta: obvykle do 24-48 hodin – PPL CZ s.r.o. – balíková přeprava.

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava zboží po celé ČR bez poplatku – ZDARMA:

Doprava zboží zdarma po celé ČR se vztahuje na objednávky zboží v ceníkové ceně od 10 001 Kč bez DPH.

Dodací lhůta se liší v závislosti na obsahu objednávky a sezónním špičkám:

Obvykle do 3 až maximálně 10-i pracovních dní pro standardní objednávky – doprava pouze vozy PROKOM R&S s.r.o.

Poznámka: Nadrozměrné zásilky nad 3 m délky, menšího charakteru (do cca 50 ks prken), dopravujeme obvykle do 4 až 6 týdnů – doprava je možná pouze vozy PROKOM R&S s.r.o.

Pravidla a povinnosti služby „DOPRAVA ZDARMA“ po celé ČR pro naše zákazníky a obchodní partnery:

Jelikož se jedná o službu společnosti PROKOM R&S s.r.o., kterou všem zákazníkům a obchodním partnerům poskytujeme ZDARMA, musejí být dodržována základní pravidla a povinnosti obou stran.

Veškeré zboží je expedováno z centrálního skladu v Opavě, na velké vzdálenosti a s více vykládkami.

S ohledem na bezproblémový chod těchto rozvozů, jsou stanoveny tyto základní pravidla a povinnosti:

Povinnosti řidičů PROKOM R&S s.r.o. při rozvozech přímo k zákazníkům:

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíInformovat zákazníka den před dodáním a nahlásit orientační čas příjezdu na vykládku následující den v rozmezí 2 hodin a případně ho v den dojezdu informovat předem o delším zpoždění.

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíPřistavit vozidlo na nejbližší možné, bezpečné a dostupné místo pro vykládku tak, aby nedošlo k poškození rozvozového vozidla ani poškození majetku zákazníka. Toto je zcela v kompetenci každého řidiče, který nese za vozidlo hmotnou zodpovědnost a má dostatečné zkušenosti zhodnotit reálné přistavení vozidla na požadované místo vykládky určené zákazníkem.

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíPřipravit vykládku objednaného zboží a pomoci vykládku zákazníkovi zrealizovat pouze na nejbližší místo v okolí místa dojezdu tak, aby mohl bezprostředně po složení zboží pokračovat v naplánované trase.

Povinnosti řidičů PROKOM R&S s.r.o. při rozvozech na sklady obchodních partnerů:

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDostavit se na vykládku v provozní době skladu, nahlásit se na příjmu zboží ihned po příjezdu a připravit vykládku objednaného zboží. U provozoven bez mechanizace pomáhá řidič vykládku se zákazníkem zrealizovat.

Povinnosti zákazníků při rozvozech vozidly PROKOM R&S s.r.o.:

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíPřizpůsobit se rozvozovému plánu a okolnostem v den příjezdu rozvozového vozidla na vykládku a bez odkladu umožnit vykládku zboží ihned po příjezdu řidiče.

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíAkceptovat místo vykládky určené řidičem jako místo pro bezpečnou vykládku.

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíPlně zajistit manuálně nebo mechanizovaně složení objednaného zboží za pomocí řidiče PROKOM R&S s.r.o., a to na nejbližší místo přilehlé místu dojezdu řidiče.

Povinnosti obchodních partnerů při rozvozech vozidly PROKOM R&S s.r.o. na jejich sklady:

Přizpůsobit okolnosti charakteru dovezeného zboží po příjezdu a nahlášení řidiče PROKOM R&S s.r.o. tak, aby bylo zboží vyloženo bez odkladu co nejdříve po nahlášení řidiče na příjmu zboží.

Doprava - auta