Větrací turbína LOMANCO BIB 12 k odvětrávání střešního pláště
Snížená cena!

Ventilační turbína Lomanco BIB 12 – černá, komplet, průměr 305 mm


Ventilační, větrací turbína LOMANCO BIB 12 k odvětrání střešního pláště. Ventilační turbína odvádí vlhkost a přehřátý vzduch.

Komplet obsahuje: plochá základna, stavitelný kloub a rotační hlavice

SKLADEM

  • 7 260 Kč

    -10 %

  • 6 534 Kč

Ventilační turbína LOMANCO BIB 12 – černá, komplet, průměr 305 mm

Výrobce: LOMANCO, Inc., USA
Typ: BIB 12
Průměr turbíny: 305 mm
Sklon: od 0°do 45°
Barva: černá – RAL 9005
Komplet obsahuje: plochá základna, stavitelný kloub a rotační hlavice
Záruka na funkčnost: 15 let

Jedinečnost odvětrání turbínami LOMANCO

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěRotační ventilační hlavice speciálního tvaru garantuje vysokou odolnost a velmi dlouhou životnost.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěOdlehčená pevná celohliníková konstrukce zajistí citlivou reakci na vítr (eliminuje nulové výkony) a současně svou vahou nezatěžuje ložiska, což pozitivně ovlivní životnost výrobku LOMANCO®.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěBěhem dlouhé životnosti nevyžadují unikátní patentovaná ložiska firmy LOMANCO® žádnou údržbu. Šetří se tím náklady na servisního technika, náklady na opravy či výměnu po pár letech provozu.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěLožiska uložená ve speciálním teflonovém pouzdře zajistí naprosto bezhlučný provoz a tlumí nárazy.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěSpeciálně tvarované lopatky rotační hlavice s velmi důležitými prolisovanými opěrnými kanálky zaručí zvýšený výkon a zcela zamezí zatékání atmosférických srážek dovnitř celého systému.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěNejodolnější turbíny LOMANCO® jsou testovány na odolnost proti větru o síle až 236,5 km/hod.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěJiž v základu obsahuje sada LOMANCO® plynule nastavitelný kloub pro šikmé střechy od 0° do 45°.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěTurbíny LOMANCO® mají velkou a dlouholetou tradici – rotační ventilační turbíny se používají po celém světě, a to již od roku 1946. Na celém světě jich bezproblémově pracují stovky milionů kusů.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěInvestice do ventilační turbíny LOMANCO® je jednorázovou a dobrou investicí na desetiletí.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěJakmile jednou ventilační turbínu LOMANCO® nainstalujete, můžete na ní zapomenout. Navždy…
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěJedinečnou kvalitu dokazuje i ojedinělá vysoká záruka 15 let na plnou funkčnost celého systému.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláště

PŘI PROVOZU NEUSTÁLE VYMĚŇUJE VZDUCH
V LETNÍM OBDOBÍ ODVÁDÍ PŘEHŘÁTÝ VZDUCH
V ZIMNÍM OBDOBÍ ODVÁDÍ NEŽÁDOUCÍ VLHKOST

Nejdůležitější požadavky na funkčnost:

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěDo střešního pláště (odvětrávaného prostoru) musí být skrze vstupní větrací otvory přiveden vzduch (skrze podhledy, ventilačními mřížkami u okapu nebo ve štítech ždomu).

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěTurbíny nesmí být od sebe nainstalovány blíže než na 4 m.

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěTurbíny by neměly být instalovány ve vzdálenosti větší než 8 m.

 

Konstrukce střešní ventilační turbíny LOMANCO® BIB12:

Konstrukce turbín LOMANCO BIB 12 k odvětrávání střešního pláště

1. Rotační hlavice

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěJe hlavní pracovní prvek celé turbíny. Stabilní konstrukce je složena ze zpevněných spec. tvarovaných lopatek a dvou spec. ložisek.

Význam: Hlavice vytváří podtlak, trvale odsává vzduch z prostoru pod ní.

2. Speciálně tvarované lopatky

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěZajišťují dokonalý výkon a to díky speciálně vyvinutému aerodynamickému tvaru. Lopatky vytváří nejúčinnější opěrnou plochu pro příchozí vítr a umožňují získat velký kroutící moment. Odpor lopatek tak zajistí nejkvalitnější přenos síly větru na rotační část turbíny. Jednotlivé lopatky jsou vhodně nasměrované tak, aby vyvinuly rotací hlavice maximální podtlak. Lopatky navíc obsahují po svém obvodě drážky (prolisy), které zvětší opěrné síly a současně umožní plynulé odvádění vody mimo turbínu.

3. Ložiska*

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěJsou srdce turbíny a turbína obsahuje dokonce dvě. Aby turbína zajistila nejvyšší výkon, je nutné, aby obě ložiska umožnila volnou rotaci hlavice na hřídeli a to bez citelného odporu. Ložisko je nejcennějším prvkem celé turbíny.

4. Nosná konstrukce turbíny

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěJe složena z několika profilovaných ramen, která zajišťují vysokou odolnost celé turbíny i při extrémně vysokém a nárazovém větru při rychlostech přes 200 km/hod.

Význam: Je velmi důležité, aby tato konstrukce byla celá tvořena z jednoho materiálu (profilovaná Al konstrukce), protože jen tak se zajistí vyvážená funkce při velkém zatížení a nedojde k jejímu poškození z důvodu nekompatibility materiálů. Navíc hliníková konstrukce oproti ocelové či plastové tolik nestárne a časem nekoroduje.

5. Stavitelný kloub

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěPrávě úhlově stavitelný kloub od 0°do 45° hraje významnou roli při montáži turbíny do šikmé střechy, protože svým nastavením zabezpečí, aby rotační hlavice byla vždy vodorovně.

Význam: Zajistí se tak rovnoměrné zatížení obou hlavních ložisek a tím životnost po desetiletí.

6. Univerzální základna

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěŠestihranná základna vhodná do rovných krytin. K dodání jsou i základny typizované na všechny běžné krytiny od taškových přes plechové.

Význam: Základna je vždy tvarována tak, aby maximálně usnadnila montáž a současně zajistila dokonalé napojení na krytinu po desítky let.

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláště

*Ložisko turbíny LOMANCO BIB 12 obsahuje:

Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěLisované a plně opracované dráhy – nejsou pouze lisované, ale navíc soustředěné s přesností 0,0015 pro dokonalé snížení zátěže a zcela tichý chod.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěPatentovaný DuPont Delrin vnitřní a vnější prstence ložisek – používají se kuličková ložiska z
nejtrvanlivějšího a nejhladšího polymeru (spec. teflonu) vyráběné firmou DuPont.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěSpeciální samomazací konstrukce Turcite je ultrazvukově svařovaná a utěsněná ložiskovými víčky systémem Unique Turcon, který trvale udržuje mazivo uvnitř a špínu a kapalinu venku.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěUltrazvukově svařovaná a utěsněná ložisková víčka.
Ventilační turbíny LOMANCO s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláštěKuličky jsou vyrobeny z nerezové oceli (jakost 100, série 302) pro snížení změn a odolnosti vůči vlhkosti.

Je použité Teflonové pouzdro, aby dokonale odolávalo vysokým rozdílům teplot, které se v létě a v zimě vyskytují. Žádné jiné ložisko nedokáže tak dlouhodobě odolávat teplotnímu i mechanickému zatížení.

Význam: Ložiska jsou zcela uzavřena a díky tomu není potřeba žádná údržba po celou dobu životnosti. Ložiska jsou současně teflonovým pouzdrem odhlučněna, což je opět v kategorii turbín raritou.

Ventilační turbína LOMANCO BIB 12 s nastavitelným kloubem - efektivní způsob odvětrávání střešního pláště

Rozměry ventilační turbíny LOMANCO® BIB 12:

Typ Rozměr A Rozměr B Rozměr C Rozměr D Rozměr E
BIB 12 305 mm 195 mm 250 mm 440 mm 510 mm
Typ Rozměr F Rozměr G Rozměr H Rozměr I
BIB 12 100 mm 300 mm 278 mm 25 mm

 

Tabulka pro výpočet odvětrání interiérů pomocí ventilační turbíny LOMANCO® BIB 12 (m3/h):

Typ 8 km/h 13 km/h 24 km/h
BIB 12 590 m3/h 930 m3/h 1750 m3/h

 

Tabulka pro výpočet odvětrání střešních plášťů pomocí ventilační turbíny LOMANCO® (počet kusů):
Minimální plocha vstupních větracích otvorů pro ventilační turbíny LOMANCO® (cm2/ks):
Větrná plocha Typ BIB 12 Větrná plocha Typ BIB 12
0-90m2 2 0-90m2 1 508
90-140m2 2 90-140m2 2 346
140-185m2 3 140-185m2 2 067
185-230m2 4 185-230m2 1 972
230-275m2 4 230-275m2 2 305
Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!
Známka 
2022-01-13

Sada odvětrávací turbíny obsahuje už v základu plynule nastavitelný kloub pro šikmé střechy od 0° do 45°. Během dlouhé životnosti - záruka je 15 let, nevyžadují unikátní patentovaná ložiska firmy LOMANCO® ani další části žádnou údržbu.
Odlehčená, pevná celohliníková konstrukce zajišťuje funkci při slabém vánku a odolá i vichřici.
Ventilační turbíny Lomanco proto doporučuji svým zákazníkům a používám při pokládce všech druhů střešních krytin.

Známka 
2022-01-13

Lehká, ale pevná, odolná a hlavně bezúdržbová ventilační turbína. má i kvalitní, dobře zapouzdřená ložiska, takže věřím, že po instalaci se už dále nemusím o nic starat. Záruku má 15 let. Montáž jsem zvládl sám dle návodu.

Známka 
2022-01-13

Odvětrávací turbíny LOMANCO nám pomohly se zbavit problémů se zvýšenou vlhkostí v zimě a v létě se zvýšenými teplotami v podkroví u RD. Postačily 2 turbíny a šikovný montér a máme po problémech - tím že se již krov dobře odvětrává.

Napište recenzi

Napsat recenzi

Ventilační turbína Lomanco BIB 12 – černá, komplet, průměr 305 mm

Ventilační turbína Lomanco BIB 12 – černá, komplet, průměr 305 mm

Ventilační, větrací turbína LOMANCO BIB 12 k odvětrání střešního pláště. Ventilační turbína odvádí vlhkost a přehřátý vzduch.

Komplet obsahuje: plochá základna, stavitelný kloub a rotační hlavice

Napsat recenzi

Sdílení:

Facebook Twitter