Ekologický čistič KATEPAL K-10 (mechstop) určený nejen pro střechy
Snížená cena!

Ekologický čistič KATEPAL K-10 (mechstop)


Mech stop KATEPAL K-10 odstraňuje mechy, lišejníky, řasy a zároveň zabraňuje jejich růstů. Ekologický čistič určený pro střechy, fasády, nábytek a terasy.

Dodává se v 5-ti litrovém balení.

SKLADEM

  • 730 Kč

    -10 %

  • 657 Kč

KATEPAL K-10 je účinný a ekologický způsob, jak odstranit růst mikroorganismů (např. řasy a lišejníky) z povrchu různých materiálů. Tento produkt také odstraňuje vlákna mycelií, a proto může být použit k zabránění jejich růstu. Je zcela ekologický a nepoškozuje spodní konstrukce, květinové záhony nebo jiné výsadby.

Použiti:

Vhodný pro většinu střešních a fasádních materiálů. Nepoškozuje povrchy, a proto může být použit např. na omítky, dřevo, kámen, asfalt, betonové a plastové povrchy. Typické aplikace zahrnují: střechy, terasy, balkóny, stěny, dlažby, podezdívky, zdi a zahradní nábytek.

Podmínky pro aplikaci a přípravu povrchu:

KATEPAL K–10 pracuje při teplotě vyšší než 10 °C, přičemž efekt se stává mnohem účinnějším se zvyšující se teplotou. Silné a přímé sluneční záření může naopak způsobit, že se výrobek rychle odpaří, čímž se výrazně sníží jeho účinnost.
Přípravek se nedoporučuje používat, pokud se předpokládá, že bude v noci mrznout nebo před blížícím se deštěm. Před použitím výrobku byste měli odstranit všechen snadno odstranitelný porost a vyčistit povrchy citlivým ošetřením pomocí kartáče.

Mech na střeše

Aplikace:

Produkt je připraven k použití a nedoporučuje se jej ředit. KATEPAL K-10 lze aplikovat pomocí konve s rozprašovačem nebo postřikovačem. Pro velké plochy je doporučen nízký tlak rozprašování. Plocha k ošetření musí být před aplikací suchá. Následně postříkejte porost prostředkem KATEPAL K-10 tak, aby byl zcela mokrý. Rozsáhlejší porost by měl být ošetřen 2-3krát zhruba každé 2-3 týdny. Nedoporučuje se provádět aplikace, pokud se očekává déšť v příštích několika hodinách. Je-li porost mokrý, přípravek nebude tak účinný. Doba trvání akce závisí na velikosti porostu, který se ošetřuje.

Po ošetření:

Prostředek účinkuje, pokud porost hnědne. Následné ošetření povrchu (opláchnutí/vyčištění) není obvykle nutné v případě, že je porost malý, tak k jeho odstranění dojde pomocí povětrnostních vlivů. Silnější vrstvy je nutné opláchnout zahradní hadicí, vysokotlakým čističem a/nebo jemně pomocí kartáče. Vysokotlaký čistič se nesmí používat na asfaltové střešní krytiny se zrnitými povrchy.

Spotřeba a vydatnost:

Vegetace Spotřeba/Vydatnost Počet ošetření Trvání akce
Řasy 1 dl/m2
cca 50 m2 / 5 l kanystr
1 1-6 dní
Lišejníky a podobné (menší) 1-2 dl/m2
cca 25-50 m2 / 5 l kanystr
2 3-5 týdnů
Lišejníky a podobné (hojné) 2-3 dl/m2
cca 15-25 m2 / 5 l kanystr
3 5-12 týdnů

Technické údaje:

Teplota použití: vyšší než 10°C
Teplota skladování: vyšší než 0°C
Barva: čirá
Hodnota pH: 6,9
Balení: 5-ti litrový kanystr
Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!
Známka 
2022-01-12

Za mě první ekologický přípravek který odstraňuje mech, řasy lišejník snad ze všech typů střešních krytin a dalších materiálů. Má dokonce dlouhodobý účinek i po odstranění mechu. Uvidím za jak dlouho bude potřeba ošetření opakovat, ale ještě mi zůstaly 2 litry čističe a když tak přikoupím další. Nemůžu jinak než dát 5 hvězd a K-10 doporučit i ostatním, nedůvěřivým.

Známka 
2022-01-12

První ekologický přípravek na mech co opravdu funguje. Stačí dodržet doporučení výrobce či prodejce a mít trpělivost. Nejdříve to vypadalo že se nic neděje, ale po pár dnech jsem už pod střechou objevil první kusy odumřelého mechu.
Doporučuji.

Známka 
2022-01-12

Likvidátor mechu a lišejníku. Na šindelové střeše, omítce a dřevěné terase u mě Katepal K-10 jako jediný ekologický čistič funguje.

Napište recenzi

Napsat recenzi

Ekologický čistič KATEPAL K-10 (mechstop)

Ekologický čistič KATEPAL K-10 (mechstop)

Mech stop KATEPAL K-10 odstraňuje mechy, lišejníky, řasy a zároveň zabraňuje jejich růstů. Ekologický čistič určený pro střechy, fasády, nábytek a terasy.

Dodává se v 5-ti litrovém balení.

Napsat recenzi

Sdílení:

Facebook Twitter