K-10 čistič střech (MECHSTOP)

K-10 čistič střech (MECHSTOP)

Mech na střeše může být velmi nepříjemný. Nejen, že nepůsobí esteticky na pohled, ale může také narušit správnou funkčnost střešního pláště. Mech je rostlina, které se extrémně dobře daří ve vlhkém a stinném prostředí. Proto jej můžete najít zejména na severní straně střechy, protože zde dosáhne nejméně slunečního svitu. Obvykle se objeví i tam, kde stíní například vysoké stromy. S odstupem času může způsobit degradaci střešní krytiny.

Vzhledem k tomu, že mech roste a houstne, může mít za následek zvedání laloků krytiny (funguje tak jako hever u auta). Když jsou laloky krytiny zvednuté, může pod ně zatékat voda a zapříčinit tak hnilobu bednění a díry ve střeše. Přizvednuté laloky krytiny, které jsou poblíž hřebene střechy, se mohou poryvy větru vytrhat. Mech také zapříčiní zachytávání nečistot, což může vést ještě k vážnějším komplikacím střechy. Může také vážně poškozovat jednotlivé laloky krytiny a zkracovat tak jejich životnost.

předěl

Existuje několik metod, jak se mechu na střešní krytině zbavit. U některých z nich hrozí nebezpečí mechanického poškození, u některých zase poškození okolních části střechy, vzhledem k agresivnímu charakteru použitých prostředků.


Nejjednodušší, nejefektivnější a nejméně pracnou metodou je volba tekutého neagresivního odstraňovače mechu, který se aplikuje postřikem zasažené plochy. Firma KATEPAL OY nabízí ekologický čistič střech KATEPAL K-10. K-10 je šetrný a mimo mechu odstraňuje také řasy, plísně a lišejníky. KATEPAL K-10 je univerzálním prostředkem, který lze použít na odstranění těchto druhů parazitů ze všech ploch.

mech na střeše

KATEPAL K-10

Je to účinný a ekologický způsob, jak odstranit růst mikroorganismů (např. mechy, řasy, plísně a lišejníky) z povrchu různých materiálů. Tento produkt také odstraňuje vlákna hub, a proto může být použit k zabránění jejich růstu. Je zcela ekologický a nepoškozuje spodní konstrukce, květinové záhony nebo jiné výsadby. Je vhodný pro většinu střešních a fasádních materiálů. Je šetrný k povrchům, a proto může být také použit např. na omítky, dřevo, kámen, asfalt, betonové a plastové povrchy. Typické aplikace zahrnují: střechy, terasy, balkóny, stěny, dlažby, podezdívky, zdi a zahradní nábytek. Jeho složení je přímo aplikovatelné, například pomocí rozprašovače či konvice. Před použitím doporučujeme vždy přečíst etiketu s informacemi o produktu.