Univerzální okapový a hřebenový pás ke všem typům a barvám krytiny
Snížená cena!

Univerzální okapový / hřebenový pás Katepal (20 / 12 bm)


Pás určený pro založení okapového pásu a připravený pro krytí hřebenů a nároží střechy. Dodává se v baleních pro každý typ střešní krytiny Katepal. Doporučený produkt – garance hydroizolace okapních hran, hřebenů a nároží !

SKLADEM

 • Červená pro Katrilli, Jazzy, Foxy, Rocky, 3T, Mansion
 • Hnědá pro Katrilli, Jazzy, Foxy, Rocky, 3T, Mansion
 • Zelená pro Katrilli
 • Černá pro Foxy, Rocky, 3T
 • Šedá pro Foxy, Rocky, Mansion
 • Pouštní pro Rocky
 • Měděná pro Jazzy, Rocky
 • Námořní modř pro Rocky
 • Šedá pro Classic KL
 • Červená pro Classic KL
 • Hnědá pro Classic KL
 • Zelená pro Classic KL
 • Černá pro Classic KL
 • Měděná pro Mansion
 • Šedá pro Jazzy
 • 1 936 Kč

  -10 %

 • 1 742 Kč

Cena je uvedena za 1 balení. Pro objednání vyberte nejprve barvu.

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Jedná se univerzální balení, které lze použít dvojím způsobem, a to na:

A / Okapový pás

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)po „zalepenkování“ a oplechování střechy je nutné začít krýt střechu od okapní hrany originálním univerzálním okapovým/hřebenovým pásem, který má obrovskou výhodu ve velké prolepené styčné ploše, která tak lépe přilne k oplechování okapní hrany a nemůže tak dojít k zatečení pod krytinu, zvlášť v zimním období, kdy je obtížnější odvod vody z podokapních žlabů. V 1 balení originálního okapového pásu je 20 rovinných pásů o rozměru 1 m x 0,25 m, což vystačí na pokrytí 20 bm okapní hrany (při kladení „na tupo“ vedle sebe). Tento pás je navíc předřezaný pro krytí hřebene, takže případné zbytky lze dále využít. Schéma tohoto pásu na obrázku níže.

B / Hřebenový pás

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)po dokončení pokládky až k hřebenu střechy je nutné zakončit střechu univerzálními okapovými/hřebenovými pásy. Tyto pásy mají větší poměr modifikátoru, dají se tak lépe tvarovat a jejich rozměr a přilnavost je mnohem větší, než když se hřeben zakrývá z laloků klasického pásu krytiny, což je navíc velice pracné a finančně obdobně náročné (vzhledem k množství odpadu) jako použití univerzálních okapových/hřebenových pásů. Hřebenové pásy se získají rozdělením okapových pásů, kterých je v balení 20 kusů o rozměru 1 x 0,25 m (viz. obrázek níže), které jsou připraveny pro příčné rozdělení tak, že se z každého kusu dají vytvořit 3 menší kusy o rozměru 0,33 x 0,25 m.

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)Těmito kusy se pak hřeben překrývá delší stranou (0,33 m) se vzájemným překryvem 5 cm a z jednoho kusu se tak získá 0,2 bm hotového hřebene, což znamená, že z balení univerzálních okapových/hřebenových pásů (20 ks po 1 m okapových pásů = 60 menších kusů po 0,33 m hřebenových pásů) se zakryje 12 bm hřebene / nároží, neboť krytí nároží je totožné. Ve své podstatě to znamená, že pokud znáte celkovou délku hřebenů a nároží, stačí jí vydělit 12 bm a zaokrouhlit na celá balení směrem nahoru.

Spotřeba:

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)V případě použití jak na okapní hranu, tak na hřebeny a nároží se v závislosti na jejich délce řídí tímto pravidlem:
Celková délka okapových hran / 20 bm + celková délka hřebenů a nároží / 12 bm = počet balení univerzálních okapových / hřebenových pásů ( zaokrouhleno směrem nahoru na ucelená balení ).

V případě použití pouze na okapní hrany:

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)1 balení = 20 bm

V případě použítí pouze na hřebeny a nároží:

Asfaltová SBS modifikovaná střešní krytina KATEPAL - Univerzální okapový / hřebenový pás (20 / 12 bm)1 balení = 12 bm

Technická podpora:
+420 602 743 816

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odeslat dotaz!
Známka 
2022-01-12

Tento univerzální okapový/hřebenový pás mi zrychlil a zjednodušil pokládku střešní krytiny Katepal Foxy. Je nabízen pro konkrétní druh asfaltového šindele nebo přímo v konkrétní barvě krytiny. Ve stejné barvě jsem zakoupil také úžlabinový pás v rolích. Vše ve super finské kvalitě. Doporučuji používat vždy k zakoupené krytině šindele. Stříhání a tvarování ze střešní krytiny naopak nedoporučuji.

Známka 
2022-01-12

Šindelový podkladový pás jsme použili jak pro hřeben střechy, tak i pro založení okrajů střechy. Pevná silná vrstva dobře kryje hřebíky a navíc skvěle snižuje hluk za deště. To je pro nás velké PLUS, protože za předchozí krytiny z levného šindele. byla slyšet každá kapka.

Známka 
2022-01-12

Jednoduše založený okapový pás - okraj střechy. V balení je 20 pásů po 1m, velkou předností a výhodou pro mě je, že i tyto pásy stejně jako finské šindele Katepal mají velkou styčnou polepovou plochu, která velmi dobře přilne k podkladu. Zakládací a hřebenový díl tak dobře zafixuje. Proto doporučuji použít tento originál.

Napište recenzi

Napsat recenzi

Univerzální okapový / hřebenový pás Katepal (20 / 12 bm)

Univerzální okapový / hřebenový pás Katepal (20 / 12 bm)

Pás určený pro založení okapového pásu a připravený pro krytí hřebenů a nároží střechy. Dodává se v baleních pro každý typ střešní krytiny Katepal. Doporučený produkt – garance hydroizolace okapních hran, hřebenů a nároží !

Napsat recenzi

Sdílení:

Facebook Twitter